STRONGER 2.0 on intensiivne treeningprogramm (kauaaegsetele) MOKAfit liikmetele, kes soovivad oma treeningut järgmisele tasemele viia ja on juba läbinud Low Impact, Tone N’ Burn 1.0, Tone N’ Burn 2.0 ja muidugi STRONGER 1.0 programmid.
STRONGER 2.0 kestvus on 8 nädalat ning iga nädal näeb ette 5 treeningut: 2 alakeha, 2 ülakeha ja 1 HIIT treening, mis keskendub kõhu- ja kerelihastele. Kuna programm on mõeldud edasijõudnutele, siis siin läheb juba vaja ka kergemaid ja raskemaid raskusi ning riidest resistance band-i.
Sarnaselt varasematele treeningprogrammidele sobib ka STRONGER 2.0 ka kõige kiirema elurütmiga naistele, sest treeningu pikkus on vaid 27 minutit. Iga treeningu lõpus on antud programmis ka 3-minutiline finisher, ehk siis see viimane pingutus, kus saad parema tulemuse nimel anda endast kõik ning panustada endasse veel enam.
Nagu ikka on iga treening follow along stiilis koos Monaga. See aitab sul fokuseeritult tööd teha, hoida õiget tempot ja sooritada harjutusi õigesti.
Kas STRONGER 2.0 on sinu jaoks õige valik?
Kui alles alustad oma teekonda MOKAfit-ga, siis see programm ei ole kindlasti sinu jaoks ja soovitame sul alustada oma keha järk-järgulise treenimisega näiteks Low Impact treeningprogrammist, kus ei ole ka vaja varustust. Infot alustajatele mõeldud programmi kohta leiad siin.
Mida STRONGER 2.0 sulle annab?
Jõutreeninguna toetab see programm rasvapõletust
Kas oled kunagi kuulnud treeningjärgsest mõjust? Selle all mõeldakse treeningjärgset hapniku tarbimist ja see tähendab, et pärast treeningut vajad rohkem hapnikku, kuna keha tegeleb enda jahutamisega. Selle käigus kulutad tavalisest rohkem kaloreid, isegi kui oled juba diivanile pikali visanud või arvuti taha istunud.
See pisike ainevahetuse kiirendus on tugevam intensiivsema treeningu korral, nagu näiteks kõrge intensiivsusega intervalltreening (HIIT) ja väikeste puhkepausidega jõutreening, sest raskemate treeningute jaoks vajab keha palju hapnikku.
Peale intensiivset treeningut ei lähe sinu keha koheselt treeningeelse hapniku tarbimise juurde, vaid treeningjärgne mõju võib kesta isegi kuni 21 tundi. Samuti kulutad puhkeolekus rohkem kaloreid, kui sul on rohkem lihaseid kui rasva – ja jõutreening on parim viis selle saavutamiseks.
Vormib sinu keha
Kui kasutad kehakoostise (lihase ja rasvkoe vahekord) muutmiseks ainult kardiot, jõuad kiiresti punkti, kus progressi enam ei toimu. Järjepidev jõutreening võib seevastu sinu keha väga palju muuta.
Kindlasti võib puhas kardiotreening aidata sul kaalust alla võtta, kuid kui sinu eesmärk on näha peeglist tugevat ja vormis keha, on jõutreening viis sinna jõudmiseks.
Kasvatab enesekindlust
Jõutreeninguga kaasnevad füüsilised muutused on iseenesest motiveerivad ja põnevad, kuid jõu kasvatamine mõjutab vaieldamatult sinu enesekindlust.
On hea vaimsele tervisele
Kuigi aeroobsete treeningute, nagu kõndimine ja jalgrattasõit, mõju vaimsele tervisele on palju uuritud ning nende efektiivsus ka tõestatud, on viimasel ajal ka jõutreening hakanud selles osas liikuma tähelepanu keskpunkti.
Viimased uuringud kinnitavad, et jõutreening, eriti kõrge intensiivsusega jõutreening, võib aidata depressiooniga inimestel sümptomeid vähendada.
Parandab tasakaalu
Jõutreening aitab parandada stabiilsust ja arendada tasakaalu, sest paljud jõutreeningu liigutused nõuavad kehalt tasakaalu ja liikuvust. Jõutreeningu ajal erinevates liikumistasandites ja erinevate nurkade all liikudes muutuvad sinu peamised lihasrühmad ja kogu keha väiksemad lihased tugevamaks ja stabiilsemaks.
Aitab parandada sinu rühti
Olles terve päeva ühes asendis, nagu näiteks arvuti taga istudes, väsitad kere stabilisaatorlihaseid, millel on võtmeroll sinu rühi hoidmisel.
Regulaarne jõutreening aitab sul rohkem liikuda, kuid lisaks aitab see suurendada ka sinu kerelihaste vastupidavust, mis vastutavad otseselt sinu kauni rühi eest.
Kindlasti ei ole ülearune jällegi rõhutada, kui tähtis on treeningu, eriti intensiivse treeningu, juures piisav ja kvaliteetne UNI, õige TOITUMINE ning korralik VEE TARBIMINE!